VPMi saadikud: Aivi ja Küllike

Aivi Guske ja Küllike Roosipõld VPMil. Fotokollaaž: Risto Võsaste

Sel sügisel toimub 5. Vooremaa Poolmaraton. Lisaks meeskonnale saavad väikest juubelit tähistada ka mitmed spordisõbrad, kes on senimaani igal aastal osalenud ning plaanivad tossupaelad ka sel korral 19. septembril kinni siduda.

Järgneva mõne nädala jooksul tutvustame neid inimesi, kes on algusest peale selle tee meiega kaasa käinud. Esimesse postitusse valisime kaks tegusat ja ägedat kohalikku naist.

Aivi Guske

Aivi on põline Jõgevamaa elanik: siin sündinud, üles kasvanud ja elab praegugi Jõgeva alevikus. Aktiivsest liikumisest on ta rõõmu tundnud alati: istuva töö tõttu on füüsiline tegevus nagu magustoit. Aivi tegeleb lisaks jooksmisele ka võrkpalli, rattasõidu, ujumise, suusatamise ja uisutamisega – kes teeb, see jõuab! Rahvaspordiürituste karjäär on samuti juba pikk – jooksupisik sai alguse 2009. aastal suurematelt võistlustelt. Muuseas, oma kiireima poolmaratoni on Aivi jooksnud 2. Vooremaa Poolmaratonil.

1. Vooremaa Poolmaratonile jõudis Guske 2017. aastal läbi reklaami ajalehes Vooremaa, samuti hakkasid silma kodukandis olevad plakatid, mis kutsusid uuele poolmaratonile. Kuna korraldajad on samuti kohalikud inimesed, veenis see veelgi enam ennast kirja panema.

Aivi kiidab Vooremaa Poolmaratoni rajaprofiili ja raskusastet, mis on erinev teistest jooksudest. Vaade Laiuse mäelt on hingemattev ja vihmase ilma korral ei tea iial ette, mis rajal oodata võib. Suured tõusud ja järsud langused teda aga ei morjenda, vaid panevad hoopiski proovile ning teevad raja eriliseks. Aivi soovitab VPM-il osalemist kõigile, et kogeda imeilusat loodust ja proovida midagi uut.

Küllike Roosipõld

Küllike Roosipõld on samuti kohalik, teiselt poolt Jõgevat Siimusti alevikust. Spordiarmastus pärineb Küllikesel ikka lapsepõlvest, kus näitasid eeskuju vanemad ning soodustasid kogukonna spordiüritused ja kehalise kasvatuse tunnid. Liikumine on talle alati meeldinud ja olnud olulisel kohal, sest see tagab hea enesetunde ja mis kõige tähtsam – tervise. Küllike liigub vastavalt soovile ja püüab teha seda igapäevaselt ja järjepidevalt.

1. Vooremaa Poolmaratonile jõudis Küllike läbi kohalike ajalehe, sotsiaalmeedia ja tuttavate – nii nagu info
väikses linnas ikka liigub. Kui praegu läbivad kõndijad VPM-il 16 km pikkuse distantsi, siis esimesel korral tuli ka neil läbida 21,6 km, mis tundus esialgu hirmutav. Siiski oli see hea proovilepanek.

Küllike hindab väga, et tegu on maakonna ja kodukandi üritusega ning osaleb ainuüksi juba seetõttu. Lisaks pakub elamust see kõigi lemmik Laiuse mägi ja sealt avanev vaade – sellele vastast ei ole. Küllike soovitab igatahes osaleda 5. Vooremaa Poolmaratonil, lisaks kiidab VPM-i omanimelisi rinnanumbreid ja eriilmelisi medaleid, mis lisavad osalemisrõõmu.

 

Tekkis endalgi tahtmine juubelijooksul osaleda? Registreeri siin