VPM saadikud: Maila ja Kristi

Maila Maisväli (nr. 200) ja Kristi Klein (nr. 205) VPMil. Fotokollaaz: Risto Võsaste

Kuigi Vooremaa poolmaratoni nimi viitab otseselt jooksuvõistlusele, on meil tegelikult võimalus rada läbida ka kõndides. Seda ongi alates 2017. aastast iga kord teinud Maila ja Kristi.

Maila Maisväli

Maila on sünnilt Jõgevamaa tüdruk – sündinud, kasvanud ja koolis käinud Põltsamaal ning suure osa elust elanud Puurmanis. Praeguseks on leidnud oma koha Tartus.

Tee harrastusspordini leidis Maila täpselt 10 aastat tagasi täiesti juhuslikult. Rahvaspordiüritustest osa võtvad tuttavad ja kolleegid äratasid ka temas spordipisiku. Lemmikdistantsi Maila välja tuua ei oskagi, kuid valib võistlusi peamiselt maastiku järgi – Eesti loodus on väga südamelähedane ja kaunis. Peamine on, et oleks eriline õhkkond ja tekiks side, mis tooks üritusele tagasi ka järgmistel kordadel.

Maila tuleb juba 5. korda Vooremaa Polmaratonile puhtalt sellepärast, et õhkkond on tore ja kodune, kohale jõudes tekib alati eriline tunne. Kindlasti on oma osa ka sõpradel, kellega koos läheb teekond alati kiiremini ja lõbusamalt.

VPMi raja kõige ägedam koht on ikka Laiuse mägi nagu suuremal enamikul, just imeliste vaadete tõttu. Kõige raskem koht on pikk sirge Mustvee maanteel, kuid kõndijatele on see ka väikseks motivatsiooniks – selle lõpus hakkab paistma 16 km finiš.

Maila on VPMi saadiku nime ikka täie tõsidusega võtnud – ta on aastate jooksul meile starti meelitanud lausa kaheksa spordisõpra!

Kristi Klein

Kristi on samuti kohalik, tuleb starti Jõgeva vallast Kassinurmest. Harrastusspordi pisikuga nakatus Kristi kümnekilomeetrisel matkal, kus ta sõpradega osales ja sealt edasi on osaletud kuni 25-kilomeetristel distantsidel.

1. Vooremaa Poolmaratonile jõudis Kristi läbi sotsiaalmeedia kuulutuse ning kuna esimesel aastal tuli ka kõndijatel läbida 21,1 kilomeetrit, tundus see paras katsumus, kus ennast proovile panna. Sellest ajast saati osaletakse oma seltskonnaga, kellega möödub distants kiirelt ja lõbusalt.

Vooremaa Poolmaratonist on kujunenud traditsioon, kus juba viiendat sügist järjest saab ühest septembrikuu pühapäevast matkapäev voorte vahel. Kristi soovitab kõigil osa võtta VPMist, eriti ka neil, kes kohe jooksma ei julge tulla, sest 16 kilomeetri pikkune matk on jõukohane enamikele.