Vooremaa Poolmaratoni kiiremaid autasustab Estiko

Rauno Võsaste ja Estiko nõukogu esimees Neinar Seli

Jooksusõprade hulgas aina populaarsust koguva Vooremaa Poolmaratoni toetab ning rahalised auhinnad paneb tänavu välja Estiko Grupp.   

„Estiko on meid kõigil varasematel jooksudel toetanud, kuid sel aastal on nende poolt välja pandud rahalised auhinnad kolmele kiiremale mehele ja naisele,“ ütles Vooremaa Poolmaratoni peakorraldaja Rainer Võsaste.

Estiko on peamiselt Tartus tegutsev ettevõtete grupp, mille põhitegevusalad on pakkematerjalide tootmine, ärikinnisvara arendamine ja haldamine, majutusteenuse pakkumine ning energiatootmine. Estiko tuntuimad ettevõtted ja kaubamärgid on hotellid Dorpat ja Lydia, Emajõe Ärikeskus ehk Pläsku, Tasku keskus ja Estiko-Plastar. 

 „Oleme pidanud spordi toetamist väga oluliseks. Seda nii oma töötajate hulgas kui väljaspool toimuvaid üritusi toetades. Oleme olnud abiks nii tippsportlastele kui rahvaspordiüritustele. Igal aastal osavõtjate arvu kasvatav Vooremaa Poolmaraton on hästi korraldatud jooksuüritus, mis püsib suuresti vabatahtlikul tegevusel, ja meil on hea meel sellisele initsiatiivile, mis toob üha rohkem inimesi spordi juurde, omalt poolt õlg alla panna,“ sõnas Estiko nõukogu esimees Neinar Seli.

„Meie erinevad tegevused ulatuvad küll üle Eesti, kuid suur osa meie ettevõtetest asuvad Tartus ja Lõuna-Eestis, seepärast peame tähtsaks ja teisalt loomulikuks toetada just selle piirkonna tegemisi,“ lisas Seli.

Lisaks Estikole on kuulub tänavu septembris neljandat korda toimuva Vooremaa Poolmaratoni suurtoetajate hulka ka Goldtime.

„Tänapäeval pole võimalik suuremaid spordivõistlusi enam korraldada ainult vabatahtlike hea tahte ja energiaga. Konkurents on väga tugev isegi jooksuvõistluste turul, eriti osavõtjate pärast. Hea korralduse tagamiseks ja samas igal aastal millegi uue pakkumiseks on toetajate olemasolu määrava tähtsusega.  Estiko puhul läksid läbirääkimised väga lihtsalt, kuna kogu tippjuhtkond on sportliku taustaga ja tänaseni ise aktiivsed sportlased,“ sõnas Vooremaa Poolmaratoni korraldustiimi liige Rauno Võsaste. 

4. Vooremaa Poolmaratoni registreerimine on avatud. Registreeri siin.