Virtuaaljooksuga Vooremaa Poolmaratonile

Foto: Risto Võsaste

27. aprill 2020 saab alguse Vooremaa Poolmaratoni virtuaaljooks. Võistlus koosneb viiest etapist, millest viimane peab olema läbitud 30.08.2020.

Virtuaaljooks on järjest populaarust koguv väga mugav jooksuformaat. Osaleja saab ise valida sobiva aja ja koha jooksmiseks. Samuti maastiku, rajakatte ja hästi ajastades isegi ilma. Virtuaaljooks on võimalik läbida kodustest radadest eemal viibides, kasvõi välismaal. Korraldajate poolt antakse ette vaid ajavahemik ja distantsi pikkus.

Virtuaaljooksul osalemise vältimatuks eelduseks on nutiseadme või spordikella olemasolu, mis GPS abil fikseeriks läbitud teekonna. Ekraanitõmmis tuleb saata korraldajatele ning sellega on virtuaaljooks läbitud. Tingimuseks on, et etteantud distants läbitakse kella kinni panemata. Arvestusse läheb nii joostes kui kõndides raja läbimine.

27. aprillist kuni 3. maini toimuva esimese etapi pikkuseks on 6 km. Viimane etapp, mis peaks olema tehtud 30 augustiks, eeldab 16 km läbimist. Iga etapiga kasvava koormuse mõte ja eesmärk on valmistada läbi virtuaaljooksu osalejaid ette Vooremaa Poolmaratoniks.

Virtuaaljooksuna 16 km läbimine peaks andma piisava kindlustunde, et võistlusolukorras adrenaliinist lisajõudu ammutades peaks olema jõukohane ka 5 km pikema distantsi ehk poolmaratoni läbimine.

Virtuaaljooksude tulemused avaldatakse Vooremaa Poolmaratoni kodulehel. Aegade paremusjärjestust on võimalik jälgida, kuid võitjate selgitamine pole virtuaaljooksude läbiviimise eesmärgiks.

Kõik osalejad saavad elektroonse diplomi. Vähemalt kolmel etapil osalenut autasustatakse medaliga. Vooremaa Poolmaratoni toimumise päeval, 20. september 2020, loositakse osalejate vahel välja auhindu.

Tutvu lähemalt Vooremaa Poolmaratoni virtuaaljooksuga siin